JAK DOBRZE WYJŚĆ NA ZDJĘCIU W DOKUMENTACH ?

Zdjęcie do dokumentów, zdjęcie do CV – jak dobrze wyjść?

wykonujemy je zwykle przy różnych oficjalnych okazjach, jednak niezwykle rzadko jesteśmy z nich zadowoleni. Być może wpływa na to fakt, że u lokalnego fotografa mamy  2-3 próby, by dobrze wypaść –  to zdecydowanie za mało. Nieudane zdjęcie w dowodzie  towarzyszy nam przez kilka lat. Poniżej znajdziesz kilka porad, co zrobić, by było lepiej.

Niedawno miałem przyjemność mówić o tym w telewizji TVN :

„marcinmizerski.com wizytą w studio Dzień Dobry TVN. Rzadko jesteśmy zadowoleni ze swoich fotografii zrobionych do dokumentów, dlatego do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy fryzjera Filipa Galasa, aby poradził, co zrobić z włosami, żeby ładnie wyglądały na zdjęciu. Natomiast fotograf Marcin Mizerski powiedział, jak pozować, aby wyjść korzystnie i naturalnie – czyli wszystko o tym jak pozować na niepozującego”

 

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach do dokumentów?

  • makijaż gra istotną rolę. Najważniejszy jest dobrze dobrany podkład i matowa skóra. Oczy podkreśl kreską nad górną powieką i mocno wytuszuj rzęsy. Kości policzkowe muśnij bronzerem i użyj rozświetlaczem – zdjęcia do dokumentów robione są na wprost i z miękim swiatłem, więc bez mocnego konturowania, twarz będzie wyglądała płasko.
  • By uniknąć podwójnego podbródka, i zachować prawidłowe proporcje na zdjęciu, wyprostuj plecy, pochyl ciało do przodu, delikatnie unieś głowę i  twarz lekko do przodu oraz minimalnie obniż brodę.
  • poproś fotografa zeby zrobil ci kilka ponadplanowych zdjęć – im więcej , tym lepiej –  będzie z czego wybierać.
  • usiądź prosto. Ciało ma wyglądać symetrycznie.
  • Unikaj białych i czarnych ubrań. Wybierz coś ponadczasowego. Na zdjęciach do dokumentów najlepiej sprawdzają się wszelkie odcienie niebieskiego – granat i szary błękit będzie idealny.
  • podnieś włosy u nasady
  • zabierz dobry humor i uśmiechaj się oczami….

fotografia biznesowa OFERTA    zapoznaj się z naszym portfolio      zamów kosztorys sesji biznesowej

Poznaj naszą ofertę, zdjęcie do CV Warszawa – sesja wizerunek profesjonalisty