Fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna 

Fotografia korporacyjna – portrety pracowników i ich cechy osobowościowe powinny wspierać wizerunek organizacji. Kompetencje wiązane z  firmą bądź marką – to w większości kompetencje, które powinny znaleźć potwierdzenie w wizerunku jej pracowników. Pracownicy firmy, czy członkowie zarządu powinni zostać sportretowani w sposób podkreślający ich osobowość i charakter, ale jednocześnie na tyle jednorodnie od strony formalnej by podkreślić ich przynależność i identyfikacje z zespołem i firmą.


POBIERZ portfolio sesja korporacyjna.pdf

Sesja korporacyjna to zdjęcia kilku, kilkunastu osób fotografowanych w podobnie ustawionym świetle, zwykle na jednolitym tle. Odbiorca ma mieć wrażenie, że portretowani pracownicy tworzą zespół.

zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjna   

Dobry wizerunek – co to znaczy?

Najistotniejszym elementem takiego zdjęcia jest wyraz twarzy modela i postawa. Nieszczery  uśmiech czy zdradzający niepewność gest,  zniweczy zamierzony efekt wizerunkowy.

Wiele osób nie lubi się fotografować i podchodzi do zdjęć z dystansem a podczas sesji fotograficznej nie czuję się komfortowo –  jest to częste i naturalne odczucie. Również podczas zdjęć korporacyjnych. Niemniej, mimo presji czasu, przełamujemy bariery, kruszymy lody, nawiązujemy znakomity i nieskrępowany kontakt, zdobywamy zaufanie portretowanej osoby  i  w rezultacie uzyskujemy świetne rezultaty wizerunkowe. Duże znaczenie ma dobra atmosfera na planie i fakt, że portretowany może samodzielnie wybrać najlepsze swoje zdjęcia, które drobiazgowo przygotujemy do publikacji w procesie postprodukcji.

   

Fotografia korporacyjna – korzyści:

 •  zdjęcia korporacyjne to godzina poświęcona na stworzenie wizerunku, który będzie Państwa dobrze reprezentować przez kolejne lata,
 •  w ciągu dnia możemy sportretować  do 16 osób w siedzibie Twojej firmy,
 •  robimy profesjonalny make-up do zdjęć,
 •  kładziemy nacisk na naturalność i przyjazne emocje wyrażane przez mimikę,
 •  poprawiamy wygląd ubrań i włosów,
 •  portretowana osoba może sama wybrać najlepsze swoje zdjęcia,  które przygotujemy graficznie do publikacji w procesie drobiazgowej postprodukcji graficznej.

Fotografia Korporacyjna – Postprodukcja

Efektem sesji jest około 150 klatek na osobę, z których 3 – 10 zostanie wybranych i przygotowanych do publikacji. Do obróbki zdjęć korporacyjnych używamy tych samych umiejętności i narzędzi jak przy sesjach modowych. Średnio wybór i obróbka materiału zdjęciowego z sesji tego typu zajmuje 4-10 dni, w zależności ile osób wzięło udział w zdjęciach.

Pola zastosowań zdjęć korporacyjnych

Podstawowym zastosowaniem zdjęć powstałych na takich sesjach są strony internetowe firmy, raporty roczne, prospekty emisyjne, ulotki i broszury firmowe, reklamy prasowe i internetowe, materiały PR, etc. Mogą być również stosowane jako zdjęcia do publikacji prasowych, jako tz. „główki” lub zdjęcia sylwetki wyciętej z tła.

   

Fotografia korporacyjna – zasady wyceny sesji dla firm

Czynnikiem mającym największy wpływ na koszt zdjęć korporacyjnych jest ilość osób, liczba planów i dni zdjęciowych, każdą sesje tego typu wyceniamy indywidualnie.

Wyjątkowo celnie, jeśli pomyślisz że tysiące osób zobaczą twój biznesowy portret na stronie internetowej firmy, w przypadku fotografii korporacyjnej, brzmią słowa, które powiedział Gucci – ” jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę „.

Co ma wpływ na cenę fotografii korporacyjnej:

 • Ile osób weźmie udział w planowanej sesji korporacyjnej ( Warszawa, czy inne miasto ?)
 • typ zdjęć – jednolite tło / przestrzeń biurowa / plener
 • ile zdjęć przygotowanych graficznie na osobę Państwo potrzebują
 • jakie będą pola wykorzystania
 • ile w zespole jest kobiet, ile mężczyzn (istotne ze względu na make–up)
 • czy sesja ma być przeprowadzona w jeden dzień czy kilka?
 • preferowany termin sesji

Cena sesji korporacyjnej przedstawiona w kosztorysie zawiera również koszt:

 • postprodukcji wybranych zdjęć.
 • Make–up.
 • pozostałe koszty realizacji sesji (transport,  sprzęt fotograficzny i oświetleniowy, lokalizacja, etc.).
 • Koszt praw autorskich do zdjęć

Sesje korporacyjne wykonujemy nie tylko w Warszawie, ale też w miastach : Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań,  Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Gdynia, Częstochowa,  Toruń,  Gliwice, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zabrze, Rybnik, Ruda Śląska, Zielona Góra, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica

Przeczytaj więcej  ZDJĘCIA BIZNESOWE / ZDJĘCIA KORPORACYJNE – JAK ZAMAWIAĆ?

fotografia biznesowa OFERTA    zapoznaj się z naszym portfolio      zamów kosztorys sesji biznesowej

Poznaj koszt fotografii korporacyjnej w Twojej firmie przejdź do strony KONTAKT.