Zdjęcia biznesowe

fotografia biznesowa 

Fotografia biznesowa liderów organizacji

Naszą specjalnością jest fotografia biznesowa , czyli sesja fotograficzna idealnie dopasowana do potrzeb wizerunkowych fotografowanej osoby. Celem  zdjęć biznesowych są atrakcyjne wizualnie i przyciągające wzrok obrazy podkreślające osobowość i charyzmę portretowanej osoby.  Jeśli chcemy zyskać zaufanie swoich klientów, nie możemy pozostawać anonimowi. Choć nie zawsze chętnie to potwierdzamy, w dokonywaniu swoich wyborów nie kierujemy się jedynie chłodną kalkulacją umowy, lecz również kwestiami czysto ludzkimi, takimi jak przyjazny obraz firmy i ludzi, którzy ją tworzą. Specjalnie dla organizacji, w której osobowość i wizerunek liderów ma istotny wpływ na postrzeganie całej organizacji.


POBIERZ portfolio fotografia biznesowa.pdf

Fotografia jako nośnik wizerunku może skutecznie i wielokrotnie oddziaływać na innych, żeby tak sie stało należy spełnić dwa warunki :

 • mieć świadomosć i wizję upublicznianego wizerunku, który nie może być pozbawiony charakteru,
 • nośnik wizerunku – fotografia musi się przebić z przekazem, powinna być oryginalna, nowoczesna  i atrakcyjna wizualnie.

  fotografia biznesowa warszawa

 

Dlaczego dobre pierwsze wrażenie jest takie ważne?

Cecha która zostanie przypisana  Ci na początku, wpływa na postrzeganie Ciebie w dalszym etapie relacji. To tzw. efekt aureoli, czyli przypisywanie kolejnych cech osobowości tylko na podstawie tego pierwszego wrażenia.

Przykładowo, jeśli dana osoba przy pierwszym wrażeniu odebrała Ciebie jako niesympatyczną, każde Twoje kolejne zachowanie będzie niejako filtrować właśnie przez tę cechę.  Jeśli dana osoba odebrała Ciebie przy pierwszym kontakcie jako osobę ciepłą, będzie miała skłonność myśleć, że jesteś również osobą dobrą i życzliwą.

Na pierwsze wrażenie ma głównie wpływ to jak wyglądasz na zdjęciu, ponieważ tak naprawdę to chwila trwająca kilka sekund. Nie jesteś zatem w stanie zaimponować innym swoją wiedzą, kulturą czy bystrością. To później. Abyś został odebrany pozytywnie przez drugiego człowieka, który widzi Cię po raz pierwszy, musisz przede wszystkim wzbudzić jego zaufanie. Ale jak tego dokonać?

Zdjęcia biznesowe – faza ustaleń

Przed sesją konieczne są ustalenia jakich zdjęć oczekuje klient, jakie jest ich przeznaczenie i jakie efekty wizerunkowe ma przynieść ich publikacja. Przydaje się wizja lokalna w Państwa biurze i w okolicy żeby znaleźć interesujące plany zdjęciowe i sprawdzić jak operuje naturalne światło, które podczas zdjęć może być potężnym sprzymierzeńcem fotografa.

Dzięki mobilnemu studiu, czyli zestawowi lamp studyjnych z własnym zasilaniem akumulatorowym, bądź z generatorem prądu, możemy pracować prawie w każdym miejscu.

 

   

Przebieg biznesowej sesji fotograficznej

Każdą sesje zaczynamy od profesjonalnego make-upu, który wiele zmienia. W sesji biznesowej opcjonalnie może uczestniczyć również stylistka.

Wiele osób nie lubi się fotografować i podchodzi do zdjęć z dużym dystansem, a podczas sesji fotograficznej czuje sie opresyjnie – i jest to częste i naturalne odczucie towarzyszące temu procesowi. Niestety taki dystans i złe nastawienie natychmiast widać na zdjęciach. Potrafimy to przezwyciężyć i sprawić że model podczas sesji poczuje sie pewnie, naturalnie i swobodnie. To jest klucz do sukcesu i warunek konieczny jakichkolwiek zdjęć, w których istotny jest dobry wizerunek.

Podczas zdjęć mamy kontrolę nad wszystkimi czynnikami, których istnienie przesądza o pozytywnym efekcie sesji:

 • wiele razy ustawiamy ładne i korzystne światło,
 • czyścimy plany zdjęciowe ze zbędnych przedmiotów,
 • zwracamy uwagę na wygląd ubrań,
 • kładziemy nacisk na przyjazną mimikę, naturalną postawę i właściwą symbolikę gestów. To jest kluczowy element świadczący o jakości fotografii portretowej – zasadniczo przekładający się na efekt wizerunkowy sesji.

 

   

Fotografia biznesowa – postprodukcja zdjęć

Efektem dnia zdjęciowego przy sesji tego typu jest około 500 klatek, z których 20-30 zostanie wybranych i przygotowanych do publikacji.Wybór zdjęć jest kolejnym kluczowym elementem w procesie dochodzenia do idealnych zdjeć biznesowych. Do obróbki zdjęć używamy tych samych umiejętności i narzędzi jak przy sesjach modowych. Średnio wybór i obróbka materiału zdjęciowego z sesji tego typu zajmuje 7 dni, ale pierwsze gotowe zdjęcia mozecie mieć Państwo do dyspozycji już na nastepny dzień.

   

Fotografia biznesowa – pola zastosowań dla zdjęć biznesowych

Ten rodzaj zdjęć portretowych jest skierowany do klientów biznesowych i korporacyjnych, ich działów reklamy, marketingu i public relations. Zdjęcia znajdują zastosowanie głównie w:

 • publikacje prasowe
 • materiały na strony internetowe i do intranetu
 • foldery i katalogi drukowane
 • materiały PR
 • raporty roczne
 • portret biznesowy w stopce maila
 • kalendarze
 • zdjęcia prezentowane w przestrzeni biurowej firmy.

Przeczytaj więcej  ZDJĘCIA BIZNESOWE / ZDJĘCIA KORPORACYJNE – JAK ZAMAWIAĆ?

Poznaj koszt indywidualnej sesji biznesowej w dla Twojej firmy, czekamy na maila ze specyfikacja zamówienia przejdź do strony KONTAKT.