Fotografia biznesowa make-up

fotografia biznesowa make-up, make-up , jaki make-up do sesji biznesowej?

Dlaczego Make-up jest niezbędny do zdjęć biznesowych?

Aby dobrze wyglądać na zdjęciach trzeba się do nich przygotować – właściwie ubrać, uczesać i umalować. Nawet najpiękniejsze modelki przed sesją zdjęciową potrzebują pomocy specjalistów – nawet kilka godzin z makijażystami, stylistami, fryzjerami. Na szczęście w przypadku sesji korporacyjnych czas, który należy poświecić na make-up jest znacznie krótszy –

dla panów 10-15 minut, dla pań około 35-45

Makijaż fotograficzny różni się od zwykłego makijażu. Musi uwzględniać zamierzenia fotografa, a przede wszystkim rodzaj światła, jakich fotograf portretowy będzie używał.

Profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko. Każda skaza na skórze, wyprysk, najmniejsza ranka – będzie widoczna. Zatem dobrze zrobiony make-up do sesji polega miedzy innymi na zminimalizowaniu, bądź całkowitym wyeliminowaniu tego typu mankamentów.

Makijaż do zdjęć biznesowych to makijaż dzienny, w który ma za zadanie :

Fotografia biznesowa make-up / Wyrównanie kolor skóry i ukrycie niedoskonałości cery ( dla kobiet i mężczyzn )

Nie ma idealnej cery. Kolor skóry na twarzy zmienia się – z reguły nos jest bardziej czerwony niż policzek, z kolei pod oczami jest raczej ciemno i niebieskawo. Sztuką jest wybrać odpowiedni podkład korespondujacy z karnacja skóry. Podczas make-upu potrzebujemy naturalnego swiatła i mamy do dyspozycji bardzo dużo kosmetyków.

Fotografia biznesowa make-up dla kobiet i mężczyzn – zmatowienie skóry

Podczas zdjęć biznesowych uzywane jest swiatło z dużych studyjnych lamp błyskowych. Powoduje ono, że nie zmatowiona skóra zaczyna się świecić na zdjęciach. Efekt ten z punktu widzenia wizerunku jest co najmniej niepożądany. Dlatego bardzo ważne jest zmatowienie profesjonalnym, mocno kryjacym pudrem …

Modelowanie twarzy ( dla kobiet )

i zamaskować ewentualne nieproporcjonalności twarzy- wszystko to co na twarzy przyciemnimy –  na zdjęciu będzie mniejsze niż w rzeczywistości. W ten sposób można zmniejszyć za dużą brodę, szeroki nos lub zbyt wydatne kości policzkowe.

 

fotografia biznesowa make-up dla kobiet – Podkreślenie oczu i ust

Makijaż – zalecany jest naturalny, lekki i delikatny – zawsze dopasowany do charakteru zdjęć, osoby fotografowanej. Kolor cieni do powiek powinien podkreślać kolor tęczówki, należy używać kolorów o przytłumionych, niekrzykliwych odcieniach.To jakiego użyjemy koloru zależy od Twojej karnacji,oprawy oczu i koloru włosów. Z reguły uniwersalne będą szarości, błękity, fiolety, brązy. Odpowiednio położonymi cieniami możemy też powiększyć oczy.

Usta należy podkreślać pomadkami i błyszczykami także w chłodnej tonacji, np. różu, lub też o odcieniu zbliżonym do koloru ust ale o intensywniejszej barwie. Zbyt mocna  szminka spowoduje, że usta będą wyglądały jak ciemna plama i zanadto, w portrecie o charakterze biznesowym – przykuwały uwagę.

Wykonując makijaż biznesowy dla Pań – należy pamiętać o następujących zasadach:

  • kosmetyki kolorowe muszą być dobrane zgodnie z paletą barw optymalnych dla typu urody, i również ze względu ubiór biznesowy
  • podkład musi być perfekcyjnie dopasowany do cery, nakładamy go na całą twarz, także na powieki i usta,
  • oczy podkreślamy kreską w kolorze tęczówki lub w odcieniu szarym, granatowym, brązowym.
  • cienie do powiek nakłada się dyskretnie, najlepsze są te w naturalnych odcieniach,
  • usta obrysowuje się konturówką i maluje pomadką lub błyszczykiem w naturalnym odcieniu,
  • rzęsy podkreśla się tuszem czarnym lub grafitowym,
  • na koniec twarz pokrywa się pudrem , aby uzyskać zmatowienie,

Podkreślenie naturalnego piękna spowoduje,że będziemy wyglądać na fotografii promiennie i świeżo.

 

fotografia biznesowa OFERTA      zamów kosztorys sesji biznesowej