JAKOŚĆ TECHNICZNA ZDJĘĆ

FOTOGRAFIA BIZNESOWA  – JAKOŚĆ TECHNICZNA ZDJĘĆ – Matryca + ( dobry) obiektyw

Jakość obrazu która już dziś oferują cyfrowe lustrzanki, nawet te za rozsądna cenę, jest zdumiewajaca. Pod warunkiem, że mamy dobry obiektyw. Najlepszy na świecie aparat ze słabym obiektywem – będzie produkował kiepski obraz.

Obiektyw jest jak sito

Wynika to z prostego faktu, że bliska doskonałości matryca aparatu jest w stanie zarejestrować tylko tyle informacji, ile zdoła przejść przez obiektyw. Ponieważ w dziedzinie optyki niewiele się zmieniło od czasów Spinozy – to dobry obiektyw ciągle wymaga rzemieślniczej pracy i drogich komponentów – więc (w przeciwieństwie do taniejącej elektroniki) pozostaje relatywnie drogi, za duży i za ciężki.

Natomiast efekt jest uzalezniony w 90% od jakości optyki. Obiektywy klasy amatorskiej, dzieki staraniom księgowych, nie nadają sie zwykle do fotografowania. Nawet „szkło” użyte do ich produkcji zrobione jest z plastiku. Dlatego są też takie podejrzanie lekkie.

Co daje dobry obiektyw?

Podstawowe i mierzalne parametry obiektywu to: rozdzielczość , kontrast, rozmycie tła.

fotografia biznesowa

Jakość fotografii w zdjęciach biznesowych

FOTOGRAFIA BIZNESOWA  – JAKOŚĆ TECHNICZNA ZDJĘĆ

Widać to na zdjęciu powyżej ( zdjęcie w .jpg ) – na górze po lewej całe zdjecie, obok 100% powiekszenia detali obrazu.  Aparat zarejestrował pory skóry rocznego dziecka – czyli coś, co jest w zasadzie nie do zaobserwowania gołym okiem. Poniżej trudne do odwzorowania dla cyfry włosy, oraz ucho w ładnej nieostrości. Zdjęcia biznesowe – to po prostu specyficzny typ portretu – akcentujący cechy przydatne w biznesie. Jak każdy portret wymaga niezwykle precyzyjnego odwzorowania szczegółów i wierności.

Na mnie jakość tego zdjecia robi wrażenie, tym bardziej że zostało wykonane pierwszą generacja canona 5D, który dysponował matrycą full frame o wielkości 12mln punktów. Dziś kiedy dysponujemy kolejna generacją tych lustrzanek rezultaty są jeszcze lepsze.

Poniżej zdjecie z aparatu dysponującego matryca 24 mln.

Przy produkcji sesji korporacyjnych i biznesowych używamy najwyzszej klasy lustrzanek i obiektywów.

Poznaj koszt sesji portretowej korporacyjnej ( lub biznesowej ) w dla Twojej firmy przejdź do strony KONTAKT.

 

fotografia biznesowa OFERTA    zapoznaj się z naszym portfolio    fotografia biznesowa warszawa kontakt